Košík

Často kladené dotazy

Existuje Calico kamenný obchod?

V prodejně Kuráž najdete veškerý náš sortiment a rádi vá předají i všechny další doplňující informace. Kromě toho Vám můžeme nabídnout Calico e-shop a nebo některé z našich dalších prodejních míst zde. Na našich facebookových stránkách se také s předstihem dozvíte, kdy a kde proběhne prodejní akce s účastí Studia Calico.

Za jak dlouho po objednání můžu očekávat dodání zásilky?

Po objednání zboží je třeba zaplatit požadovanou částku (netýká se dobírky). Poté můžete očekávat doručení zásilky do 3 pracovních dnů.

Je možné nechat si na papír vytisknout vlastní motiv?

Vytisknutí vlastního motivu není naší běžnou praxí. Calico se zaměřuje na tisk vlastních vzorů. Pokud však bude váš vzor zapadat do naší filozofie, je tisk možný.

Zabýváte se i individuálními zakázkami?

Individuálním zakázkám jsme určitě nakloněni a aktivně se jimi zabýváme. Veškeré podrobnější informace Vám rádi poskytneme, pokud nám zašlete podrobnější specifika na email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Nevyhovuje mi rozměr desek či tubusu. Mohu si objednat jinou velikost?

Ano, jakýkoliv rozměr desek či tubusu Vám rádi vyrobíme. Stačí napsat požadované parametry na: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Je třeba počítat s delším časem potřebným pro výrobu a adekvátně upravenou cenou. Další výhodou je, že si můžete sami zvolit druh potahového papíru.

Co když mi tubus nebo desky zmoknou?

Tisk je voděodolný. Papír je pevný a kvalitní, nicméně je to pořád jen papír. Pokud tubus zmokne, nemělo by se nic stát. Pokud bude tubus či desky opakovaně vystavován působení vody, může se samozřejmě jeho poškození projevit.

Můžete zaručit stejnou barvu u více tisků?

Ne. Barvy si mícháme samy a není proto v našich silách zaručit 100% stejnou barvu. Barevný výkyv je ovšem minimální a vždy se snažíme, co nejvíce přiblížit uvedeným barvám.

Existuje minimální odběr v případě vlastní barevné kombinace?

Ano. Pokud si sami navolíte barevnou kombinaci balicího papíru, je třeba si objednat minimálně 30 ks balicího papíru od jedné kombinace.

Je rozměr 15 × 15 cm jediným formátem, který se u Vás dá zakoupit?

Ne. Kromě tohoto nejběžnějšího formátu je možné si u nás na vyžádání zakoupit celý arch potištěného origami papíru (65 × 90 cm).

Na jaký druh origami se Vaše papíry hodí?

Naše papíry se dají použít na všechny druhy origami. Pro náročné origami je určen náš Profi-origami set a pro méně náročné jsou vhodné naše ostatní sety. Co se týče velikosti, tak z našich papírů se dají skládat jak drobné origami (viz. Ateliér maté) tak i větší origami (viz. zakázka velkých origami pro Ve Výloze).

Na potahovém papíru jsou drobné tečky, mohu papír vrátit?

Soutiskové značky jsou u potahových papírů, tištěných kartounovou technikou, nezbytnou součástí tiskové metody. Nejedná se zde o vady tisku, ale o její charakteristickou známku. Jen ve výjimečných případech se můžeme domluvit na způsobu vrácení/vyměnění papíru.

Na potahovém papíru jsou vady tisku, mohu papír vrátit?

Vady tisku jsou u potahových papírů, tištěných kartounovou technikou relativně běžné. Nejedná se zde o vady tisku, ale o její charakteristickou známku. Jen ve výjimečných případech se můžeme domluvit na způsobu vrácení/vyměnění papíru.